top of page

Kaip paruošti vaiką vizitui pas vaikų psichologą?

Prieš palydint vaiką pas vaikų psichologą gali kilti nerimas ir galybė klausimų: „Ką reikėtų vaikui pasakyti? Ką daryti, jei vaikas nenorės ateiti? Ar būtina iš anksto apie tai perspėti?“.

 

PATARIMAI

Informuokite vaiką apie vizitą pas vaikų psichologą

Iš anksto perspėkite vaiką apie būsimą susitikimą aiškiai įvardindami, kad kreipiatės į vaikų psichologą. Slėpimas ir melas griauna tarpusavio santykius, trukdo kurtis pozityviam kontaktui tarp vaiko ir specialisto.

Paruoškite vaiką susitikimui su vaikų psichologu skirdami laiko ir erdvės pokalbiui apie tai. Pokalbio lengvumas išsklaido baimes, todėl vertėtų jį pradėti natūraliai, kai su vaiku ką nors smagaus kartu veikiate, pvz. piešiate, žaidžiate su kamuoliu, einate pasivaikščioti, važinėjatės dviračiais ir pan.

 

​Suteikite aiškumo

 

Nerimauti normalu, kai nežinai, ko tikėtis. Vaikams gali kilti klausimų kas yra vaikų psichologas, ką jis veikia ir kodėl reikėtų lankyti konsultacijas.

Vaikams suprantama kalba paaiškinkite, kas yra vaikų psichologas, kuo jis skiriasi nuo kitų specialistų, su kuriais vaikui yra tekę susidurti. Mažesniems vaikams galite pasakyti, kad vaikų psichologas kalbasi su vaikais ir tėvais bei žaidžia, siekdamas padėti išspręsti problemas ir geriau pasijusti.  Aiškindami, remkitės vaikams suprantamomis analogijomis. Galite sakyti, kad vaikų psichologas padeda vaikams pamatyti stipriąsias savybes ir išugdyti norimas, pasiekti pergalių, kaip ir krepšinio treneris padeda komandai pasiruošti varžyboms ir jas laimėti. Pasinaudokite literatūra, padedančia vaikams suprasti, kas yra vaikų psichologas ir kas vyksta jo kabinete.

Papasakokite, ko vaikas atvykęs pas vaikų psichologą gali tikėtis: kaip vyksta konsultacija, kiek laiko ji trunka, ką vaikas galės daryti, kur bus ir kaip atrodys kabinetas. Pasakykite, kad vaikų psichologo kabinete bus žaislų, kur jis randasi (mokykloje, ligoninėje, privačiame name ir pan.). Perspėkite, ar būsite kartu su vaiku kabinete, ar jis liks vienas su vaikų psichologu. Informuokite, jei lauksite laukiamajame arba būsite netoliese. Praneškite vaikui, jei jau buvote nuvykę patys pas vaikų psichologą, nes paprastai specialistas susitinka pirmiausia su tėvais, prieš pasimatydamas su vaiku.

Kalbantis svarbiausia būti nuoširdžiam ir sakyti teisybę apie kreipimosi į vaikų psichologą priežastis. Būkite pozityvūs, įvardinkite, kad siekiate jaustis geriau, užuot akcentuodami problemas.

 

​Padrąsinkite

​Kalbėkite apie vaikų psichologą pozityviai. Padrąsinkite elgtis laisvai, būti savimi. Informuokite apie konfidencialumo taisyklę. Perspėkite vaiką, kad viskas, ką jis pasakys psichologui ir ką veiks susitikimo metu bus laikoma paslaptyje ir be vaiko leidimo niekas nesužinos, net tėvai. Vaiko paslaptys, nepaisant jo nuomonės, gali būti atskleidžiamos tėvams tik išskirtinais atvejais, kai kyla grėsmė vaiko sveikatai ar gyvybei.

 

​Akcentuokite bendrumą 

Perduokite vaikui žinutę, kad sunkumai sprendžiami bendromis pajėgomis, kad vaikų psichologas kalbėsis ir padės ne tik jam, bet ir tėvams. Išsklaidykite galimus klaidingus vaiko įsitikinimus apie save, pabrėždami, kad jis nėra problema. 

 

bottom of page